TÄVLA! LADDA UPP DITT GRIPANDE FOTO HÄR!

Sorting

Snabba och enkla lyft av skrot och sten

Sorteringsgripen lämpar sig särskilt bra för arbeten inom bygg och anläggning samt på återvinningsanläggningar. Den är utrustad med lasthållningsventil och kolvackumulator som är monterade inne i oket, integrerade med hydrauliken. Sorting klarar tunga lyft och är samtidigt otroligt vridstyv. Till skillnad från Construction går den spets-mot-spets.


Gripstorlek015*025040055080
Max arbetstryckMPa2525252525
Gripkraft, spets-spetskN918171746
Öppningstid vid 70 l/mins0,40,50,80,92,2
Slutningstid vid 70 l/mins0,70,81,41,63,5
Längd, sluten gripmm71077089010101220
Max gripviddmm13901500200023302650
Max breddmm440510550550800
Bredd ytterklomm4255205209001200
Höjd sluten gripmm7057908809701290
Höjd öppen gripmm530525420480940
Min gripdiametermm360510590650670
Gripaream20,120,170,230,270,46
MaxlastKg300050007000700010000
ViktKg2003203805901100

Sorting

Snabba och enkla lyft av skrot och sten

Sorteringsgripen lämpar sig särskilt bra för arbeten inom bygg och anläggning samt på återvinningsanläggningar. Den är utrustad med lasthållningsventil och kolvackumulator som är monterade inne i oket, integrerade med hydrauliken. Sorting klarar tunga lyft och är samtidigt otroligt vridstyv. Till skillnad från Construction går den spets-mot-spets.

* Drivs med en cylinder


Ladda hem Produktblad

Kontakt

Tomas Jonsson

VD

Telefon: +46 652 366 91
Mobil: +46 70 634 66 50

Rainer Alakorpi

Konstruktion/Skärande bearbetning

Telefon: +46 652 366 93
Mobil: +46 70 212 82 69

Magnus Bergman

Produktionschef

Telefon: +46 652 366 98
Mobil: +46 70 575 86 95

Janolof Joelsson

Marknadschef

Telefon: +46 652 366 92
Mobil: +46 70 621 89 24

Amanda Fredlund

Försäljning

Telefon: +46 652 366 97
Mobil: +46 70 366 97 28

Jennie Gill Lindh

Redovisningsansvarig

Telefon: +46 652 366 99
Mobil: +46 76 783 66 90

Olof Persson

Inköp/Produktionsplanering

Telefon: +46 652 366 96
Mobil: +46 70 256 11 77

Daniel Fors

Konstruktion/Svetsansvarig

Mobil: +46 70 357 03 54

Johan Hedin

Styrelseordförande

Mobil: +46 70 211 08 56

Reservdelar

Telefon: +46 652 366 95
Mobil: +46 70 366 95 26

Hitta till oss

Köpmanbergsvägen 3
824 50 Hudiksvall, Sweden
Telefon: +46 652 366 90
Fax: +46 652 405 50

#1

Vi ligger steget före våra konkurrenter, både vad det gäller produkter och ambitioner. Vi ger dig inte bara det du förväntar dig, vi möter också dina behov och utmaningar i framtiden.